Depilacja woskiem

Najbardziej popularną metodą jest depilacja za pomocą wosku. Najczęściej stosowany jest wosk kremowy i wosk twardy, jak również wosk Filmwax NOWOŚĆ! nowa metoda depilacji bez pasków . Zapewnia doskonałą higienę oraz bardzo niską temperaturę zabiegu, idealną dla klientek wrażliwych na ciepło. Łagodny, elastyczny odpowiedni dla skóry wrażliwej, suchej, jest również stosowany do depilacji bikini. Jest woskiem o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym. Filmwax jest również w granulkach For Men do twardego owłosienia.

Wosk kremowy charakteryzuje się miękką konsystencją, który można stosować do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami – przy mocno rozszerzonych naczynkach lub żylakach z takiej depilacji trzeba zrezygnować. Wosk kremowy nakładany jest za pomocą aplikatora – jest to mały pojemniczek z rolką. Na rolkę spływa rozpuszczony wosk, w chwili gdy rolka jest przesuwana po skórze, wosk nakładany jest cienką warstwą, a na warstwę wosku nałożyć trzeba pasek fizelinowy.

Wosk twardy nakładany jest szpatułką, ale do wyrwania włosków nie stosuje się pasków z materiału. Wosk twardy zastyga na skórze i zrywany jest jako jeden płat. Za pomocą wosku twardego można usuwać krótkie i oporne włoski.

Zabieg depilacji woskiem rozpoczyna się od przygotowania skóry. Skóra musi być oczyszczona i odtłuszczona. Jeśli wybierasz się na depilację dobrze jest jeśli dzień wcześniej wykonasz peeling, a w dniu zabiegu nie będziesz nakładała na skórę balsamów i kremów.

Po depilacji może być nałożony preparat spowalniający odrastanie włosów (ampułka, krem lub żel). Preparat taki można także stosować przez kilka dni po depilacji.

Jakie części ciała można depilować?

Za pomocą wosku można depilować wszystkie części ciała, najczęściej depilowane miejsca u kobiet to: nogi, bikini, wąsiki, brwi, ręce.

Jaki jest efekt depilacji woskiem i jak długo się utrzyma?

Skóra po depilacji (gdy już odpocznie i znikną podrażnienia) jest gładka, miękka, miła w dotyku .Efekt utrzymuje się ok. 3 – 4 tygodni w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Zwykle po ok.3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne, a po 4 tygodniach trzeba zabieg powtórzyć , u niektórych osób efekt utrzymuje się dłużej (u osób o słabych , jasnych włoskach).

Jaki wpływ ma depilacja woskiem na skórę?

Depilacja woskiem oprócz zbędnych włosków usuwa także martwe komórki skóry, w wyniku czego po zabiegu skóra staje się gładsza. Niektóre osoby mogą doświadczyć zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które ustępuje po kilku godzinach.

Czy są jakieś przeciwwskazania zdrowotne co do używania tej metody depilacji?

Niektórzy lekarze odradzają depilacji woskiem osobom chorym na cukrzycę oraz tym, którzy mają słabą cyrkulację krwi oraz żylaki.
Nie należy używać wosku na żylaki, poparzenia, sutki, rany, pryszcze oraz na skórę, która jest w jakikolwiek sposób podrażniona. Przed zabiegiem należy wykonać test na małym kawałku skóry i zobaczyć czy nie ma reakcji alergicznej.